شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان به عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۱۳۹۵ در بخش صنایع لبنی لوح تقدیر و تندیس دریافت نمود.

شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان به عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۱۳۹۵ در بخش صنایع لبنی لوح تقدیر و تندیس دریافت نمود.

اخذ تندیس و لوح تقدیر صادر کننده نمونه سال ۱۳۹۵ در استان گیلان

در مراسم گرامیداشت و تجلیل از ۲۰ صادر کننده نمونه و برتردر روز ملی صادرات که در محل سالن همایش های بانک ملی رشت با حضورآقایان دکتر نجفی استاندار گیلان، مهندس تیز هوش تابان رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گیلان،دکتر منتظری رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت گیلان،مهندس غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران، مهندس جعفرزاده نماینده رشت،دکتر دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی و با حضور ۳۰۰ نفر از بازرگانان،تولیدکنندگان و صادرکنندگان متخب استان گیلان برگزار گردید. شرکت پگاه گیلان در بخش صنایع لبنی مفتخر به دریافت لوح و تندیس واحد نمونه صادرات در استان گیلان گردید.
در این مراسم دکتر هادی تیز هوش تابان،از تلاش دست اندرکاران برگزاری این مراسم تشکر و قدردانی نمودند .ایشان با بیان اینکه صادرات در کشور دستخوش تغییرات است اظهارکرد:میزان صادرات در گیلان افزایش یافته است.در ادامه این مراسم دکتر منتظری،اظهار نمودند که آموزش و فرهنگ سازی در حوزه صادراتی را مهم خواند و افزود: الگوی صادرات ما باید برنامه محور باشد اما اکنون تجربه محور است. دکتر منتظری تلاش برای رونق صنایع کوچک را مهم دانست و خاطر نشان کرد:در گیلان ۵۰ واحد صنایع تولیدی داریم که در امر صادرات فعال هستند و ۲۰۰ واحد دیگر شناسایی شده اند که به زودی معرفی می شوند.
غلامحسین شافعی،رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی ایران در این مراسم گفت:کالای ایرانی به لحاظ تکنولوژی روز باید قابل رقابت و متاع جذابی در بازار جهانی باشد. وی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۴ میزان صادرات غیر نفتی در کشور ۳۱ میلیارد دلار بوده تصریح کرد که این میزان در سال ۲۰۱۵ به ۳۷ میلیارد دلار رسیده است اما ظرفیت کشور،این رقم صادرات نیست.
همچنین در پایان این مراسم دکتر نجفی استاندار اظهار نمودند که در ۳ سال گذشته مشکلات و معضلات حوزه صادرات در استان گیلان یصورت ویژه مورد بررسی قرار گرفته است.استاندار گیلان با اشاره به فشارهای وارده در دوران تحریم افزود: معضلات و فشارهای ناشی از تحریم و احاطه استکبار بر کشورهای منطقه موجب عدم استقبال بخش های خصوصی و سرمایه گذاران خارجی از محصولات ایرانی شده است. وی با تأکید بر لزوم روابط بین الملل و قوانین وضع شده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:فضای ایجاد شده در روابط بین الملل فرصت مناسبی را برای رشد بخش های خصوصی در اقتصاد کشور بوجود آورده است.در پایان این مراسم از ۲۰ صادر کننده نمونه استانی در بخش های مختلف تندیس و لوح تقدیر اعداء گردید.