شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان به عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۱۳۹۷

شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان به عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۱۳۹۷

شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان به عنوان صادرکننده نمونه استان در سال ۱۳۹۷ در بخش صنایع لبنی لوح تقدیر و تندیس دریافت نمود.

در مراسم گرامیداشت و تجلیل از ۲۲ تاجر و صادر کننده ی نمونه و برتر در روز ملی صادرات که در محل سالن همایش الغدیر استانداری و با حضور دکتر نوری مدیر کل دفتر خدمات و سرمایه گذاری سازمان توسعه ی تجارت ایران، دکتر احمدی معاون پشتیبانی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان ، مهندس تیز هوش تابان رئیس اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی گیلان،دکتر دلق پوش رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت گیلان، و با حضور ۳۰۰ نفر از بازرگانان،تولیدکنندگان و صادرکنندگان منتخب استان گیلان برگزار گردید. شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان در بخش صنایع لبنی مفتخر به دریافت لوح و تندیس واحد نمونه صادرات استان گیلان در سال ۱۳۹۷ گردید.

در این مراسم دکتر نوری از افزایش ۲۴ درصدی صادرات غیر نفتی در ۸ ماه گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۳۱ میلیارد دلار صادرات و ۲۹ میلیارد دلار واردات داشتیم که حاکی از تراز مثبت تجاری به نفع اقتصاد ملی است. آقای دکتر نوری همچنین از پیش بینی ۱۳۰۰ میلیارد تومان مشوق های صادراتی دولت برای فعالان اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۷ خبر داد و گفت: این مشوق ها برای برپایی نمایشگاه های خارجی و پرداخت سود تسهیلات بانکی و ایجاد دفاتر نمایندگی در کشورهای مقصد به صادرکنندگان پرداخت می شود.

در ادامه مراسم دکتر احمدی بر ضرورت حمایت بیشتر از مقوله صادرات و تجارت استان گیلان تأکید نموده و افزودند: افزایش صادرات غیر نفتی بهترین شیوه برای مقابله با تحریم های بدخواهان ملت ایران اسلامی است و اراده ی تولیدکنندگان داخلی را برای تقویت اقتصاد ملی بیشتر می کند.ایشان همچنین از تلاش مدیران اجرایی استان گیلان جهت تعدیل نمودن قوانین دست و پا گیر تجاری و صادراتی خبر داد و افزود: سیاست دولت افزایش صادرات غیر نفتی و بهبود هر چه بیشتر تر از تجارت خارجی کشور در بستر مشارکت بخش خصوصی است.

دکتر هادی تیز هوش تابان،با قدردانی از تلاش تجار و صادرکنندگان استان در شرایط اقتصادی موجود گفت: کاهش بوروکراسی اداری و تعدیل بخشنامه ها و مقررات دست و پا گیر گمرکی می تواند روند صادرات استان را در سال آینده افزایش دهد.

همچنین آقای دکتر دلق پوش نیز حجم صادرات استان گیلان در ۸ ماه گذشته را ۳۰۶ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۳۰۰ دلار اعلام کرد و اضافه نمود: این رقم در مقایسه با سال گذشته ۶۸ درصد افزایش را نشان می دهد.

در پایان این مراسم به ۲۲ تاجر و صادر کننده ی نمونه استانی در بخش های مختلف تندیس و لوح تقدیر اهداء گردید.