برگزاری همایش تخصصی نقش فرآورده های شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه

برگزاری همایش تخصصی نقش فرآورده های شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه

همایش تخصصی نقش فرآورده های شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه

همایش تخصصی نقش فرآورده های شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه توسط شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان و با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،اداره کل استاندارد استان گیلان،دانشگاه علوم پزشکی گیلان و انجمن مدیران کیفیت و کارشناسان استاندارد برگزار گردید.در ابتدای این همایش مهندس ناصر اسلامی مدیر عامل شرکت پگاه گیلان و دبیر همایش ضمن خیر مقدم به مهمانان هدف از برگزاری این همایش را اهمیت و نقش ارزنده مصرف فرآورده های شیری در سلامت و تاثیر به سزای فراسودمند سازی آن در بهبود خواص تغذیه ای این محصولات عنوان نمودند.ایشان به تولید محصولات فراسودمند از سال های گذشته در دستور کار صنایع شیر اشاره نموده و توصیه نمودند که مسولین و بهداشت یاران و پزشکان محترم به مصرف کنندگان محصولات فراسودمند را پیشنهاد نمایند.
در ادامه این همایش دکتر علی رومی،مدیر عامل هلدینگ صنایع غذایی،دارویی و کشاورزی صندوق بازنشتگی ایران به اهمیت محصولات فراسودمند اشاره ای داشته و عنوان نمودند که ۶۵ تا ۷۰ درصد شیر مدارس کشور توسط شرکت پگاه تأمین می گردد. دکتر رومی به دارا بودن ۴۴ نشان سلامت در کشور توسط شرکت های پگاه به عنوان تنها شرکت تولیدی اشاره نمودند و اعلام کردند که دستگاه های نظارتی قطعاً این نشان ها را بدون بها نمی دهند.و مفتخریم که مجموعه پگاه هرگز به دلیل منافع شخصی دست به تخلف نزده است و از کیفیت محصولات هرگز کم نگذاشته است.ایشان همچنین به پایین بودن سرانه مصرف اشاره نموده و این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این رقم بالای ۳۰۰ کیلو گرم است.در ادامه این مراسم نیز مهندس اشکانی پور مدیر کل استاندارد استان گیلان نیز گفت:سنجش سلامت محصولات از مهمترین وظایف استاندارد است .ایشان همچنین اشاره ای به برداشتن گام های مهم و خوبی در تدوین استانداردها داشتند.مدیر کل استاندارد از همکاری اداره کل استاندارد با واحدهای تولیدی در زمینه تدوین استانداردهای ملی و ارتقای محصولات را اعلام آمادگی نمودند.

تامین بخش عمده شیر مدارس کشور توسط شیر پگاه

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی،کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور گفت: ۶۵ تا ۷۰ درصد شیر مدارس کشور توسط شرکت شیر پگاه تامین می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، علی رومی در همایش نقش فرآورده های شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت که برای نخستین بار در گیلان برگزار شد ،گفت: شیر پگاه تنها شرکت تولیدی است که ۴۴ نشان سلامت را دارد و قطعا این نشان‌ها را دستگاهای نظارتی بدون بهاء نمی‌دهند.

وی ادامه داد: مجموعه شیر ایران با ۶۳سال قدمت توانسته با آبرومندی و توجه به کیفیت و قیمت بهترین محصول را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهد.

رومی اضافه کرد:بازنشستگان کشور،سهامداران شرکت ملی شیرپگاه هستند قشری که جزء بهترین و شریف‌ترین اقشار جامعه هستند،اما متاسفانه از نظر اقتصادی از ضعیف ترین قشرها محسوب می‌شوند.

وی تاکید کرد:ما مفتخریم که مجموعه شیر پگاه ایران هرگز به دلیل منافع شخصی دست به تخلف نزده است و از کیفیت محصول هرگز کم نگذاشته ایم بلکه تلاش کرده‌ایم در همه ادوار محصولات با کیفیتی را عرضه کنیم.

رومی تاکید کرد:استان گیلان یکی از استانهای پیشرو در مصرف لبنیات است اما متاسفانه سرانه مصرف لبنیات در کشور بسیار پایین است سرانه مصرف لبنیات در کشورما ۷۰ تا ۸۰ کیلو گرم در سال است این در حالیست که در کشورهای توسعه یافته این رقم بالای ۳۰۰ کیلوگرم در سال است.

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی،کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: برخی از مشکلات جسمی که در کشور بسیار شایع شده است به دلیل مصرف نادرست مواد غذایی همچون نمک و چربی ها است زیرا مصرف نمک در ایران ۱۶برابر و مصرف چربی ۱۰ برابر مصرف دنیا است این درحالیست که از نظر مصرف سبزیجات و لبنیات در شرایط خوبی نیستیم و در حال حاضر مردم کشورهای توسعه یافته ۴ برابر کشور ما سبزیجات و ۶برابر بیشتر از ما لبنیات مصرف می‌کنند.

وی در خصوص توزیع شیر در مدارس گفت: هرچند که از ابتدای سال تحصیلی شیر در مدارس توزیع نشد اما اکنون اتفاقات خوبی را پس از تخصیص بودجه به این امر شاهد هستیم و تقریبا در بیشتر استانها شیر مدارس توزیع می‌شود و از امروز شیر مدارس در گیلان نیز توزیع می‌شود و ما تمامی شیرهای مدارس را با ویتامین Dغنی سازی می کنیم که فراسودمند است و در سلامت دانش آموزان بسیار موثر است.

رومی با اشاره به اینکه بهترین شیر و با کیفیت ترین شیر باید به مدارس عرضه شود گفت: ۶۵ تا ۷۰ درصد شیر مدارس کشور توسط شرکت شیر پگاه تامین می‌شود.

وی در زمینه تعاملات خارجی مجموعه صنایع شیر ایران گفت: ما از دولت انتظار داریم به صادراتمان یارانه اختصاص دهند،تاکنون ۶۰ میلیون دلار محصولات لبنی صادر کرده ایم اگر دولت یارانه صادراتی را به ما ندهد ما دچار مشکلات اقتصادی می‌شویم.

رومی همچنین از صادرات هزار تن لبنیات به کشور روسیه خبرداد و تاکید کرد: کشور روسیه در مصرف لبنیانت بسیار سختگیر است و ما توانیم با کیفیت خوبی که در محصولات عرضه کرده ایم انواع محصولات لبنی را به روسیه صادر کنیم.

مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی،کشاورزی و دارویی صندوق بازنشستگی کشور از تولید شیر خشک خبرداد و اضافه کرد: سایت شیر خشک نوزاد در شهرکرد با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان راه اندازی شده است .

به گزارش پویشگران گیل : همایش تخصصی نقش فرآوردهای شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه صبح امروز با حضور مسئولین اجرایی استان برگزارشد.

ناصر اسلامی در همایش تخصصی نقش فرآوردهای شیری فراسودمند در ارتقای سطح سلامت جامعه گفت: ارزش سلامتی معادل همه دارایی هاست و ۷۰ درصد از بیماری های غیر واگیر به خاطر سبک زندگی و نوع تغذیه است.

وی ادامه داد: متاسفانه مصرف شیر در چهار سال گذشته پس از حدف یارانه‌ها کاهش چشمگیری داشته و باعث کاهش سرانه مصرف شده است.

اسلامی در خصوص فراسودمندسازی نیز اضافه کرد: تحقیقات در مورد غذاهای فراسودمند که عامل بهبود سلامتی است، یکی از مهمترین مسائل مطرح در زمینه صنایع غذایی امروز می باشد که اخیراً مورد توجه مجامع علمی جهان قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: غذاهای فراسودمند اثرات مفیدی بر سلامت میزبان دارند و جدا از ارزش تغذیه ای آنها، خطر بیماریهای مزمن را هم کاهش می دهند و می توانند قسمتی از مشکلات تغذیه آحاد جامعه را برطرف کند.

مدیرعامل شرکت شیرپگاه گیلان خاطرنشان کرد: فراسومند سازی محصولات یک فرایند درست در راستای سلامت جامعه است و شامل آن دسته از محصولاتی می شوند که علاوه بر جنبه غذایی دارای جنبه دارویی هم ‌باشد.

وی خاطرنشان کرد:دغدغه همه متولیان سلامت کشور افزایش مصرف شیر و رفع سوء تغذیه پنهان است و شیر می‌تواند به عنوان یک غذای سالم و سودمند مواد مورد نیاز افراد جامعه را تامین کند.