بازدید دکتر زارع استاندار محترم گیلان از شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان

بازدید دکتر زارع استاندار محترم گیلان از شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان

به گزارش روابط عمومی شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان روز پنج شنبه مورخ ۲۸ آذر ۱۳۹۸ دکتر زارع استاندار گیلان، دکتر دلق پوش ریاست سازمان صنعت،معدن و تجارت،مهندس درجانی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و هیأت همراه از شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان بازدید به عمل آوردند.
در این مراسم که مهندس سجادی مشاور اقتصادی هلدینگ صنایع غذایی،دارویی و کشاورزی صندوق بازنشستگی کشور،مهندس وخشور معاون فنی مدیر عامل شرکت صنایع شیر ایران(پگاه)،دکتر شادمانی مدیر امور شیر خام و مجتمع های کشت و صنعت شرکت صنایع شیر ایران،مهندس غلامی مدیر عامل شرکت بازار گستر منطقه یک و تعدادی از مدیران حضور داشتند،
مهندس اسماعیل زاده مدیر عامل شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان ضمن عرض خوش آمد گویی به مهمانان محترم ، گزارش جامعی از شرکت پگاه گیلان و چالش های موجود اعلام نموده و کمبود شیر خام را به عنوان مشکل اساسی این شرکت عنوان نمودند و از دکتر زارع استاندار گیلان تقاضای مساعدت جهت راه اندازی شرکت دامپروری کشت و صنعت پگاه گیلان و رفع موانع موجود را خواستار شدند.

در ادامه این نشست مهندس وخشور ضمن اشاره به قدمت ۶۵ ساله شرکت صنایع شیر ایران با مجموعه ۱۶ شرکت تولیدی و دریافت روزانه ۳۵۰۰تن شیر خام به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات سلامت محور و همچنین صادرات به ۲۷ کشور اعلام نمودند که پگاه گیلان به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات شیری استان می تواند خدمات سلامتی بخش برای جامعه داشته باشد،خواستار حمایت استاندار محترم جهت راه اندزی شرکت کشت ، صنعت و دامپروری گیلان شدند.

مهندس سجادی مشاور اقتصادی هلدینگ صنایع غذایی،دارویی و کشاورزی صندوق بازنشستگی کشور با اشاره به قدمت بیش از ۸۰ سال ، به عنوان دومین بنگاه اقتصادی کشور و فعالیت در ۵ هلدینگ و با بیش از ۱۸۸ شرکت فعالیت در سطح کشور با رویکرد اجتماعی و تعداد یک میلیون و چهار صد و پنجاه هزار نفر بازنشسته،خواستار حمایت و هم افزایی و تعامل جهت رفع موانع موجود و راه اندازی شرکت کشت و صنعت و دامپروری که نقش اساسی در بالندگی و ورشد صنعت کشور را از استاندار خواستار شدند.

در ادامه این نشست صمیمانه دکتر زارع استاندار محترم گیلان به ایراد سخنرانی پرداخته و اعلام نمودند با عنایت به تحقق شعار سال”رونق تولید” یکی از مهمترین برنامه های دولت تحقق شعار حمایت از تولیدات داخلی می باشد .ایشان همچنین با اعلام اینکه تولیدات داخلی باید بیشتر از سالهای گذشته صورت پذیرد. عنوان نمودند که شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان باید سهم بیشتری هم در دامداری هم شیر خام نسبت به بقیه مجموعه های تولیدی استان داشته باشد.
ایشان همچنین خواستار حمایت از توسعه تولیدات محصولات لبنی در داخل استان بوده تا مردم استان گیلان بتوانند از محصولات داخلی استان بهره مند گردند. در پایان ایشان حمایت استانداری گیلان جهت رفع موانع موجود در راه اندازی شرکت کشت و صنعت و دامپروری پگاه گیلان را اعلام فرمودند.
در این بازدید بصورت نمادین از محصولات جدید پگاه گیلان شامل پنیر سیاهمزگی و ماست خانگی رونمایی و ارزیابی حسی صورت پذیرفت. و مهمانان از سالن های تولیدی و پروسه تولید محصولات بازدید به عمل آوردند .